♫ ♪ آهنــــگ دل ♪ ♫
 
نويسندگان
پيوندهای روزانه

عبدالله بن مبارک مرد موفقی بود تا بجائیکه هر چند سال یکبار بمکه معظمه مشرف و عمل حج را انجام میداد ، او میگوید سالی بهمین منظور از خانه خارج شدم و در یکی از منازل به زنی سیده برخورد کردم که مرغابی مرده ای را از زمین برداشته و پر میکند ، بنزدیک رفته و گفتم مگر تو مسلمان نیستی ؟ مگر نمیدانی خوردن میته مردار حرام است .

گفت کاری که برایت فایده ندارد بلکه اگر بدانی ناراحت میشوی چرا میپرسی این حرف باعث شد که من بیشتر ازاو بپرسم ، باصرار زیاد گفت من زنی علویه ام و چهار دختر یتیم دارم که پدرشان چندی قبل از دنیا رفته و اکنون چند روزی است که ما چیزی نخوردیم چون در حال اضطرار قرار گرفتیم و خوردن مردار بر ما حلال گردیده این مرغابی را پیدا کرده و میخواهم از این حیوان مرده جهت فرزندان یتیم خودم غذا تهیه کنم .

از شنیدن این جریان ناراحت شدم و با خود گفتم چنین فرصتی را برایگان از دست مده باو اشاره کردم که دامنت را باز کن ، چون باز کرد دینارها را در دامن او ریختم .

زن با قیافه شکفته در عین حال آمیخته با شرم و خجلت سر بزیر افکند و رفت و من چون هزینه سفرم را از دست داده بودم از همانجا سوی منزلم برگشتم و آن سال از این مسافرت پر فیض منصرف شدم ، آنقدر بودم تا اینکه مردم از مکه برگشتند و خبر مراجت حجاج بما رسید ، من نیز بدیدار بعضی از حجاج محل خودم رفتم ولی عجیب اینستکه وقتی مرا می دیدند میگفتند شما را در فلان و فلان محل دیدیم ، منکه بانها تهنیت و تبریک ورود میگفتم آنها نیز متقابلا بمن تبریک میگفتند و قبولی حجم را از خداوند متعال میخواستند همان شب با اندیشه و فکر بخواب رفتم ، در عالم رویا حضرت رسول اکرم ص را دیدم که بمن فرمود ای عبدالله چون بیکی از فرزندانم کمک نمودی خداوند ملکی را بصورت تو خلق کرده  تا  برایت  هر  سال  تا  روز  قیامت  عمل حج  انجام دهد ،  اینک می خواهی پس از این به حج برو و می خواهی ترک کن.

زاهد به ره کعبـه رود کین ره دین است

خوش میرود اما ره مقصود نه این است

 منابع : ریاحین الشریعه ، شجره طوبی ، سبط ابن جوزی ، کشکول بحرانی ، پند تاریخ

[ یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳٩٠ ] [ ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ ] [ ♫ Iraj ♫ ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

اگر پرسنـد از مـن زنـدگانی چیست ؟؟؟ خواهـم گفـت : همیشـه جستجو کردن جـهـان بهتــری را ، آرزو کـردن ........ الهـی یا بده آنچه را می خواهـم یا بگیـر آنچه را نمی خواهی !!!
موضوعات وب
امکانات وب